הוספת טקסט על גבי תמונה

שילוב של טקסט על גבי תמונות נדרש בעת יצירת חומר פרסומי מודפס כגון כרטיסי ביקור, עלונים, מעטפות ופוסטרים וכן עבור הדפסות אישיות כגון ברכות יומולדת, גלויות ואלבומים מודפסים.

בנוסף, תמונות משולבות מלל משמשות גם באינטרנט למשל בחתימה אלקטרונית המצורפת למייל, תמונת cover לעמוד עסקי בפייסבוק ותמונות פרסומיות באתרים, כמו באנרים. מדריך זה מסביר שלב אחר שלב כיצד ניתן לשלב טקסטים על גבי תמונות בקלות ובמהירות על ידי שימוש בתוכנה החינמית און-ליין (כלומר השימוש בה נעשה ישירות ברשת ללא צורך בהורדה ובחינם) PIXLR

שלב 1
יש להכנס לתוכנת העריכה PIXLR - לחץ כאן והתוכנה תפתח בחלון נוסף. כעת לחצו על Open image from computer.

1

שלב 2
כאן יפתח חלון המאפשר בחירת תמונה מהמחשב שלכם. בחרו כל תמונה שתרצו לערוך ולחצו על Open.

2

שלב 3
התמונה תפתח בתוכנה ובחלון השכבות Layers נוכל לראות שהיא משמשת כשכבת הרקע בשם Background. בכדי לשמור על התמונה כפי שהיא נוסיף את הטקסט בשכבה נפרדת, כלומר בנפרד מהתמונה, כך שנוכל בעת הצורך לשנות את הטקסט או את התמונה מבלי לפגוע בשני. בכדי שהטקסט יראה היטב על גבי התמונה מומלץ להוסיף עבורו רקע - גם הוא יהיה על שכבה נפרדת. יצירת שכבה חדשה מתאפשרת על ידי לחיצה על כפתור New Layer בחלון השכבות. 

3

שלב 4
כעת כשהשכבה החדשה מודגשת בכחול, נוכל ליצור על גביה את הרקע לטקסט. נבחר בכלי הציור שבארגז הכלים השמאלי (Drawing Tool). בסרגל העליון של התוכנה יפתחו אופציות הכלי:
1. בחרו את הצורה בה תרצו להשתמש כרקע. במדריך זה השתמשתי בצורה המרובעת הפשוטה (השמאלית).
2. בחרו את השקיפות של הצורה Opacity. כאן בחרתי ב-50% (ראו בשלב הבא).
3. ניתן לבחור סגנון שקיפות בשדה Mode. מדובר באופציה מתקדמת יותר ואין לנו צורך בה כעת.
4. אם תרצו מסגרת לצורה, תוכלו לבחור את עובי המסגרת.
5. תוכלו לבחור אם המרובע יהיה מסגרת בלבד או מלא בצבע.
6. בחרו צבע לצורה (ראו שלב 6).

4

 

שלב 5
בלחיצה על שדה השקיפות Opacity תוכלו להזין ערך מספרי או להזיז ידנית את הסמן.  

5 

שלב 6
בלחיצה על הצבע יפתח חלון בו תוכלו לבחור בין גווני HSL, RGB, WEB ו-IMG. לא נעמוד כרגע על ההבדלים ביניהם אולם חשוב לציין שב-IMG מדובר בגוונים שנמצאים בתמונה בה אתם משתמשים כרגע ולכן רצוי מאוד לבחור גוון מחלון זה - ההתאמה לתמונה תהיה טובה יותר. בחרו בגוון הרצוי ולחצו OK.

6

שלב 7
נשים לב שהשכבה החדשה מודגשת בכחול בחלון השכבות. כאמור, כך אנו יודעים שאנחנו מוסיפים עליה אובייקטים חדשים ואין חשש שאנחנו משנים את התמונה המקורית. עם העכבר נלחץ ונגרור עד לקבלת הצורה הרצויה. 

7

שלב 8
נבחר בכלי ההזזה (Move Tool) מארגז הכלים השמאלי. תוכלו להשתמש בקיצור המקלדת - האות V לבחירה מהירה שלו. כלי ההזזה מאפשר לנו להזיז את השכבה המודגשת בחלון השכבות. כעת נוכל ללחוץ עם העכבר על הצורה המרובעת ולגרור אותה לאן שנרצה על גבי התמונה. 

8

שלב 9
לאחר בחירת מיקום הרקע לטקסט נבחר בכלי הטקסט (Type Tool) מארגז הכלים השמאלי. לא תצטרכו להוסיף שכבה חדשה שלישית כיוון שבאופן אוטומטי טקסט תמיד נוצר על גבי שכבה חדשה. 

9

שלב 10
בלחיצת עכבר קבעו היכן ימוקם הטקסט על גבי התמונה. שימו לב ששכבה חדשה אכן נוצרה בחלון השכבות. לאחר לחיצת העכבר יופיע חלון בו תוכלו להזין את הטקסט, לבחור פונט (Font) - המערכת מזהה את הפונטים המותקנים אצלכם במחשב כך שתוכלו להשתמש בכל פונט שיש לכם, גודל פונט (Size), סגנון (Style) - רגיל, מודגש או נטוי, צבע (Color) ויישור (Alignment) אם מדובר בפסקה. סדרו את הטקסט ולחצו OK לאישור.

10

שלב 11
כשהשכבה של הטקסט מודגשת בכחול בחלון השכבות, בחרו שוב בכלי ההזזה, לחצו על הטקסט ומקמו אותו במרכז המלבן שהכנו עבור הרקע. 

11

שלב 12
התמונה מוכנה! בשלבים הבאים נלמד כיצד מוחקים שכבות ונוסיף אופציה מתקדמת יותר: הוספת צל לשכבת הרקע של הטקסט. אם אינכם מעונינים במחיקה או הוספת צל, עברו לשלב 17

12

שלב 13
אם ברצונכם לראות כיצד נראית התמונה עם הטקסט ללא הרקע, תוכלו להוריד את סימן ה-V מהשכבה בחלון השכבות. במידה ותחליטו שאכן עדיף בלעדיה, תוכלו למחוק אותה על ידי גרירת השכבה בעזרת העכבר לסמל הפח אשפה שמופיע בפינה הימנית התחתונה של חלון השכבות. באופן דומה תוכלו למחוק את שכבת הטקסט וליצור חדשה. חשוב! סדר השכבות בחלון השכבות קובע את מראה התמונה הסופית - אם תגררו בעזרת העכבר את שכבת הרקע למשל מעל הטקסט, הוא יעלם מהתמונה כיוון שהרקע יסתיר אותו. 

13

שלב 14
בכדי ליצור אפקט של צל לשכבת הרקע נוודא שהשכבה מודגשת בכחול בחלון השכבות ונלחץ על כפתור הוספת סטייל לשכבה (Layer Styles). 

14

שלב 15
בחלון שיפתח נוכל לבחור את הסטייל הרצוי - במקרה זה, נבחר בהוספת צל Drop Shadow. שימו לב שלא מספיק לסמן V ליד אפשרות Drop Shadow אלא יש ללחוץ עם העכבר על המילים Drop Shadow. אז יפתחו כל האופציות של הסטייל:
Opacity - מידת שקיפות הצל.
Distance - מרחק הצל מהאוביקט. 
Size - גודל הצל.
Angel - הזווית ממנה מגיע האור (הצל מוטל בכיוון ההפוך למקור האור). 
Color - צבע הצל (בדרך כלל מומלץ לבחור צבע כהה בכדי לדמות צל אמיתי). 
לחצו OK לסיום.

15

שלב 16
בכדי לחזור ולשנות את הנתונים של הסטייל שהוספנו, לחצו על הכוכב הצהוב שהתווסף לשכבה לה הוספנו סטייל בחלון השכבות. תוכלו להסיר את הסטייל על ידי הסרת ה-V מהאופציה Drop Shadow.

16

שלב 17
בכדי לשמור את התמונה החדשה בחרו ב-Save בתפריט File או לחצו Ctrl+S לקיצור התהליך. 

17

שלב 18
בחלון שיפתח בחרו בשמירת התמונה במחשב שלכם (My computer), בחרו שם לתמונה בשדה Name ובחרו בסיומת התמונה בשדה Format. הסיומת JPEG היא המקובלת ביותר. אם בתמונתכם ישנם אזורים שקופים יש לשמור את התמונה בסיופת PNG. תוכלו לבחור את איכות התמונה (Quality) ובכך להקטין את משקלה. הדבר חשוב במיוחד עבור תמונות המיועדות לרשת כיוון שכך נחסך לכם מקום אחסון רב. איכות של 80% היא מספקת ביותר למסך. אם תמונתכם מיועדת לדפוס, אין להוריד את איכותה (שמרו על 100% איכות). שימו לב שתמונה המיועדת לדפוס היא ברזולוציה של 300dpi כלומר משקלה אמור להיות בסדר גודל של מגה-בייט ולא קילו-בייט כמו התמונות המיועדות לרשת. 

18

כעת יצרתם תמונה ערוכה המתאימה לשימושכם. אם ברצונכם לשנות את מימדי התמונה או לחתוך אותה לגודל רצוי, תוכלו לעיין במדריך כיצד מבצעים חיתוך ושינוי מידה לתמונה - המדריך המלא.

מקווה שנהניתם ממדריך זה, אם מצאתם אותו שימושי אנא שקלו לשתף אותו ברשתות החברתיות, תודה!

 

Loading...
Loading...