כיצד מבצעים חיתוך ושינוי מידה לתמונה

תמונות הן אלמנט מרכזי וחיוני בכל אתר, עמוד פייסבוק, מייל וכו' - אם לשם העיצוב או אם לצרכים טכניים כגון הצגת תרשימי זרימה או מדריכים כתובים כמו זה שלפניכם.

בכדי לארגן את התמונות ולשלבן באינטרנט בהצלחה, רצוי שיהיו ערוכות ומוצגות בהתאם. תמונות המצולמות במצלמה ביתית שוקלות הרבה ולפיכך תופסות מקום אחסון רב. בנוסף, לפעמים אינן חתוכות לגודל הנכון והמתאים לשילוב בעמוד שלכם. במדריך זה נסביר כיצד להשתמש בתוכנת עריכת תמונות אינטרנטית - חינמית PIXLR בכדי להקטין את משקל התמונה ובכדי לחתוך אותה למידה רצויה. השימוש בתוכנה הוא ללא תשלום, חינם אין כסף :) 

שלב 1
יש להכנס לתוכנת העריכה PIXLR - לחץ כאן והתוכנה תפתח בחלון נוסף. כעת לחצו על Open image from computer.

1

 שלב 2
כאן יפתח חלון המאפשר בחירת תמונה מהמחשב שלכם. בחרו כל תמונה שתרצו לערוך ולחצו על Open.

2

שלב 3 - חיתוך תמונה
לחיתוך התמונה בחרו בכלי החיתוך (crop). אם אינכם מעונינים לחתוך את התמונה אלא לשנות את מידותיה, עברו לשלב 7.

חיתוך התמונה

שלב 4
בסרגל שנפתח למעלה בחרו בשדה Constraint את האופציה Output size. בשדות Width ו- Height בחרו את הגודל הרצוי של התמונה הסופית. המידות הן בפיקסלים.

4

 

שלב 5
לחיצה + גרירה עם העכבר תאפשר לכם לבחור את האזור בתמונה לחיתוך. התמונה החדשה תכיל רק את האזור שמופיע במסגרת. לסיום, עזבו את העכבר ולחצו Enter.

5

שלב 6
התמונה נחתכה בהצלחה! בשלב הבא נלמד כיצד לשנות את מימדי התמונה. אם אינכם מעוניינים לשנות את ממדיה, עברו לשלב 9 לשמירת התמונה החדשה.

6

שלב 7 - שינוי גודל התמונה
בכדי לשנות את מימדי התמונה בחרו בתפריט העליון Image ובו את האופציה Image Size.

7

שלב 8 
יפתח חלון המאפשר שינוי המידות. בכדי למנוע עיוותים של התמונה, יש לוודא שהאפשרות Constrain proportions (כלומר שמירה על פרופורציה) מסומנת ב-V. כעת שנו את אחת המידות, הרוחב או הגובה והשנייה תשתנה בהתאם! לחצו OK לסיום.
 
8

שלב 9 - שמירת התמונה החדשה
כעת נרצה לשמור את התמונה החדשה בחזרה במחשב שלנו. בתפריט העליון בחרו ב-File ואז באופציה Save.

9

שלב 10
בחלון שיפתח תוכלו להזין שם לתמונה החדשה ואת הפורמט שתרצו לשמור בו (סיומת הקובץ). המקובל ביותר באינטרנט הוא JPEG אלא אם יש לכם בתמונה אזורים שקופים - JPEG הופך אותם ללבנים ולכן אם יש לכם תמונה עם אזור שקוף, שמרו בפורמט PNG.
איכות התמונה מפחיתה את משקלה ומתאימה אותה לאחסון באתר! תוכלו לשחק עם האיכות ולראות כיצד משקל התמונה משתנה. תמונות באיכות 80 הן באיכות יפה וגבוהה מספיק ולכן זו האיכות שנמליץ לכם להשתמש בה. לחצו OK לסיום.   

10

שלב 11
לבסוף יפתח לכם חלון המאפשר שמירת התמונה במחשבכם. רצוי לשמור את התמונה הערוכה בשם חדש ושונה מהתמונה המקורית, בכדי שתמיד יהיה לכם את המקור. לחצו על SAVE לסיום.

11

מקווה שנהניתם ממדריך זה, אם מצאתם אותו שימושי אנא שקלו לשתף אותו ברשתות החברתיות, תודה!

Loading...
Loading...